تبلیغات
دانشگران هلال - Spanish Red Cross praises Iran's Red Crescent Society
 
دانشگران هلال
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : DANESHGARAN HELAL
مطالب اخیر
نویسندگان
دوشنبه 30 فروردین 1395 :: نویسنده : DANESHGARAN HELAL


Spanish Red Cross praises Iran's Red Crescent Society

Tehran, April 17, IRNA – The Red Crescent Society of the Islamic Republic of Iran maintains a remarkable international presence, says the President of Spanish Red Cross.

At a meeting on Sunday with Amir Mohsen Ziayee, Head of Iran's Red Crescent Society, Javier Senent García expressed interest in expanding ties with the Iranian relief organization.

'The Spanish Red Cross is interested in establishing dynamic cooperation with Iran's Red Crescent Society,' Senent said.

'We should utilize the potentials we have to expand cooperation with Iran's Red Crescent Society and share our experience in Volunteer and Youth organizations,' he said.

On his part, Ziayee also hailed the strong and deep relations between the people of Iran and Spain and called the Spanish Red Cross and Iran's Red Crescent Society as important organizations on the global scene.

'The promotion of cooperation between the two organizations could positively affect the strategies assumed by the International Federation of Red Cross and Red Crescent Societies,' said he
.
در دیدار روسای جمعیت هلال احمر ایران و صلیب سرخ اسپانیا تاکید شد:

نقاط اشتراک فراوان؛ زمینه ساز همکاری مشترک میان دو جمعیت ملی/ هلال احمر ایران در عرصه بین المللی بسیار فعال است

رئیس جمعیت هلال احمر در دیدار با رئیس صلیب سرخ اسپانیا تاکید کرد: این دیدار فرصت بسیار مناسبی است که دو جمعیت ملی اسپانیا و ایران که جمعیت هایی قدرتمند در سطح بین الملل هستند، روابط مستحکم تری برقرار کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ دکتر سیدامیر محسن ضیائی در دیدار با خاویار سننت؛ رئیس صلیب سرخ اسپانیا با اشاره به اینکه ملت ایران و اسپانیا روابط بسیار طولانی با یکدیگر دارند و این روابط همیشه توام با درک متقابل و احترام به یکدیگر بوده است، افزود: این دیدار، فرصت بسیار مناسبی است که دو جمعیت ملی ایران و اسپانیا که جمعیت هایی قدرتمند در سطح بین الملل هستند، روابط مستحکم تری برقرار کنند.

دکتر ضیائی با بیان اینکه اطلاعات ما نشان می دهد صلیب سرخ اسپانیا توانمندیهای زیادی در مسائل مورد علاقه دو طرف دارد، خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر ایران نیز تجربیات متعددی دارد که می توانیم این تجربیات را به اشتراک بگذاریم.

وی هممچنین به سابقه فعالیت 93 ساله جمعیت هلال احمر ایران اشاره کرد و گفت: جمعیت ملی ایران در تمام پهنه کشور دارای شعب و پایگاه های امدادی است. تشکیلات ما یک ستاد مرکزی دارد و ستادهای استانی در 31 استان کشور که هر کدام مدیرعامل و هیئت مدیره مجزا دارند، فعال هستند.

همکاری 2 میلیون داوطلب با هلال احمر ایران

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه حدود 2 میلیون داوطلب در کشور با این جمعیت همکاری دارند و بیش از 700 هزار جوان به طرق مختلف با ما همکاری می کنند، اذعان داشت: هلال احمر ایران، مسئول پاسخگویی رسمی به امداد و نجات در سراسر کشور است و سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر بیش از هزار پایگاه امدادی در سطح کشور دارد.

دکتر ضیائی در ادامه افزود: این جمعیت بیش از 3 هزار خودرو و تجهیزات امدادی از قبیل آمبولانس و ... و یک ناوگان هلیکوپتری امداد و نجات دارد و بیش از 8 هزار پرسنل رسمی در جمعیت هلال احمر ایران در حال خدمت هستند.

وی همچنین به فعالیت سازمان ها و شرکت های تابعه هلال احمر اشاره کرد و گفت: سازمان داوطلبان هلال احمر، مسئول هماهنگی ارتباط هلال احمر با داوطلبان و سازمان جوانان نیز مسئولیت اداره جوانان عضو هلال احمر را به عهده دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: هلال احمر ایران در داخل کشور، خدمات سلامت نیز ارائه می دهد اما عمده خدمات سلامت هلال احمر ایران در خارج از کشور و در 26 کشور آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین ارائه می شود.

فعالیت موثر هلال احمر ایران در عرصه بین المللی

دکتر ضیائی با بیان اینکه هلال احمر ایران در عرصه بین الملل بسیار فعال است و همچون صلیب سرخ اسپانیا عضو هیئت حاکمه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ است، افزود: خدمات هلال احمر در عرصه بین الملل بیشتر بر حوزه ارائه خدمات سلامت متمرکز است که در این زمینه با فدراسیون و دیگر جمعیت های ملی همکاری داریم. 

دکتر ضیائی همچنین با اشاره به مشارکت هلال احمر ایران در برنامه "تاب آوری گرسنگی" در سومالی که با مشارکت فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر، جمعیت ملی کنیا، سومالی و ایران انجام می شود، اظهار داشت: هلال احمر ایران بیش از 2 میلیون و 300 هزار فرانک سوییس در این پروژه طی دو سال همکاری و مشارکت کرده است.

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در بحران های منطقه ای بخصوص در منطقه بحرانی خاورمیانه؛ حضور جمعیت هلال احمر ایران اهمیت بالایی دارد و ما کمک های فراوانی به مردم یمن، سوریه، سومالی و پاکستان با توجه به بحران های داخلی آنها داشته ایم.

دکتر ضیائی با بیان اینکه مردم و جمعیت هلال احمر ایران کمک های صلیب سرخ اسپانیا در جریان زلزله بم را فراموش نخواهد کرد اظهار امیدواری کرد که هلال احمر ایران بتواند از توانایی های صلیب سرخ اسپانیا در حوزه آموزش، مقابله با بحران، آب و بهداشت استفاده کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه تمرکز صلیب سرخ اسپانیا بر روی اقشار آسیب پذیر جامعه بسیار جالب است، تاکید کرد: همکاری دو جمعیت ملی می تواند بر فعالیت فدراسیون و هیات حکام فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر بسیار موثر باشد.

علاقه مندی صلیب سرخ اسپانیا بر گسترش همکاری میان دو جمعیت ملی

خاویار سننت؛ رئیس صلیب سرخ اسپانیا نیز در این دیدار با بیان اینکه هلال احمر ایران در عرصه بین المللی بسیار فعال است، تاکید کرد: امکانات، شرایط و نقاط اشتراکی که هلال احمر ایران با صلیب سرخ اسپانیا دارد می تواند زمینه ساز گسترش همکاریهای دو جمعیت در سطح بین المللی شود.

وی در ادامه تاکید کرد: جمعیت اسپانیا بسیار علاقه مند و مشتاق به گسترش همکاری با جمعیت هلال احمر ایران بخصوص در حوزه داوطلبان است.

سننت در ادامه و با تشریح خدمات هلال احمر اسپانیا اظهار داشت: جمعیت هلال احمر اسپانیا در ارائه خدمات اجتماعی به اقشار آسیب پذیر جامعه بسیار فعال و شناخته شده است، بیش از 220 هزار داوطلب با این جمعیت همکاری دارند و بیش از یک میلیون و 200 هزار عضو این جمعیت هستند که حدود 23 درصد از بودجه صلیب سرخ اسپانیا را این اعضا فراهم می کنند.

وی افزود: کمک های صلیب سرخ اسپانیا در تمام بخش داخلی کشور منتشر می شود و این جمعیت با یک دفتر مرکزی در مادرید و حدود 700 بخش محلی در کشور اسپانیا در حال فعالیت است.

تمرکز صلیب سرخ اسپانیا بر فعالیت جوانان

رئیس صلیب سرخ اسپانیا با بیان اینکه در سال 2014 حدود 5 هزار نفر در زمینه های ارائه خدمات به افراد آسیب پذیر با این جمعیت همکاری داشته اند، افزود: استراتژی ما تمرکز بر فعالیت های جوانان است که در دو بخش تئوری و عملی با آموزش به جوانان آنان را برای ورود به بازار کار آماده می کنیم. همچنین زنان و افراد مسن را تحت حمایت و پوشش خود داریم و در هر لحظه و هر جایی که نیاز به کمک داشته باشند صلیب سرخ اسپانیا برای کمک به آنها حاضر می شود.

سننت با اشاره به اینکه شرکت تکنولوژی اجتماعی صلیب سرخ اسپانیا برای بهبود زندگی افراد آسیب پذیر در حال فعالیت است و مشکلات اورژانسی و یا نیازهای فنی افراد مسن را پوشش می دهد، افزود: توجه ما روی اشخاص و رفع مشکلات افراد آسیب پذیر خواهد بود و با آنها در زمینه های ایجاد اشتغال و دیگر کمک های همکاری خواهیم داشت.

وی همچنین به فعالیت های بین المللی این جمعیت نیز اشاره کرد و گفت: این جمعیت در بخش بین المللی در 40 کشور در حال فعالیت است و در حال حاضر خدمات خود را در آمریکای لاتین متمرکز کرده است.

وی در پایان این دیدار خاطرنشان کرد: جمعیت صلیب سرخ اسپانیا خواهان گسترش همکاری با جمعیت هلال احمر ایران است.

لازم به ذکر است هیات صلیب سرخ اسپانیا بعد از دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر از موزه و مرکز اسناد ملی جمعیت هلال احمر و معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت بازدید کردند.


نوع مطلب :
برچسب ها : Ziayee، Red Crescent، Spanish، Red Cross، Javier Senent García، ضیایی، هلال احمر،
لینک های مرتبط : http://www.irna.ir/en/News/82038910/، http://rcs.ir/?siteid=1&fkeyid=&siteid=1&pageid=144&newsview=89755،
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 04:58 ق.ظ
I drop a leave a response whenever I especially enjoy a post on a site
or if I have something to add to the discussion. It is caused by
the sincerness displayed in the article I browsed. And on this
post دانشگران هلال - Spanish Red Cross praises Iran's Red Crescent Society.
I was actually moved enough to drop a comment :) I do have 2 questions for you if you usually do not mind.
Is it just me or does it give the impression like a few of the comments look as if they are left by brain dead people?
:-P And, if you are posting at other sites, I'd like
to follow you. Could you list the complete urls of your shared pages like your
twitter feed, Facebook page or linkedin profile?
چهارشنبه 30 فروردین 1396 11:43 ق.ظ
Hey there! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers?
My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks
of hard work due to no data backup. Do you have
any methods to stop hackers?
یکشنبه 20 فروردین 1396 09:01 ب.ظ
Hi there I am so delighted I found your site, I really found you by mistake, while I was looking on Bing for something else, Regardless I am here now and would just like to say
thank you for a remarkable post and a all round entertaining blog (I also
love the theme/design), I don’t have time to read through it
all at the moment but I have bookmarked it and also included
your RSS feeds, so when I have time I will be
back to read much more, Please do keep up the excellent b.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


پیوندها
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 

الکسا